آخرین مطالب

محبوبترین های سیاسی

مشروح برگزاری آخرین جلسه شورای اداری در سال95

اخرین جلسه شورای اداری شهرستان نی ریز درسال 94به ریاست محمدرضا امیری فرماندار شهرستان نی ریز و با حضورمهندس رحمانیان معاون هماهنگی و برنامه ریزی استاندار، آیت اله فقیه امام جمعه و مسئولین ادارات در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نی ریز،امیری فرماندار در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از حضور پررنگ مردم در انتخابات هفتم اسفندوهمچنین داوطلبین که باعث رونق و نشاط سیاسی در شهرستان شدند از عوامل و دست اندرکاران برگزاری انتخابات از جمله هیئت های اجرایی ،نظارت ،بازرسی ،عوامل تامین امنیت به ویژه شورای تامین و نیروهای سرافراز انتظامی و بسیج ،اعضای شعب ونمایندگان فرماندار تقدیر نمود و از ادارات و نهادهای دولتی و عمومی نیز بدلیل رعایت مسائل قانونی در عدم تبلیغ لحوویا علیه داوطلبین و عدم استفاده از امکانات دولتی و همچنین به لحاظ همکاری صمیمانه در برگزاری انتخابات به ویژه از مدیران و کارکنان آموزش وپرورش تشکر نمود و خواستار این شد که درمرحله دوم انتخابات این روند را با قوت ادامه دهند.

وی ادامه داد: رای ونظرمردم در نظام مردم سالاری نقش اساسی را دارد و این مردم هستند که سرنوشت کشور را در انتخابات تعیین می کنند و هفتم اسفند در واقع تجلی عینی همدلی و همزبانی ملت و دولت بود.

امیری با اشاره به اینکه کار مادر انتخابات تمام نشده است و مرحله دوم را داریم گفت: شرکت در انتخابات نه تنها یک تکلیف ،بلکه یک حق است و مردم باید از این حق خود برای مشارکت در تعیین سرنوشتشان استفاده نمایند

وی در بخش دیگری اظهار داشت :از انجا که به پایان سال و در استانه سال جدید واقع شدیم لازم است از باب   (حاسبو انفسکم قبل ان تحاسبو )نگاهی به عملکرد گذشته و همچنین پیشینه سال اتی داشته باشیم که دراین ارتباط لازم است که اعضای شورای اداری در فروردین نسبت به ارائه گزارش وعملکرد یکساله و همچنین ارائه برنامه های سال اتی اقدام نمایند.

فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان نی ریزدر ادامه ضمن تبیین مصوبات ستاد هماهنگی خدمات سفرتذکراتی درخصوص کشیک ایام نوروزی ادارات و دستگاههای خدمات رسان ،اصناف وبازاریان،پزشکان ومراکزدرمانی،جایگاههای سوخت و آمادگی عابربانکها مطرح و به مسئولین اعلام نمود ضمن حضور در شهرستان نسبت به تعیین جانشین و رابط ستاد اقدام تا مردم شریف شهرستان ومسافرین با مشکل مواجه نگردند.

فرماندار نی ریزدر ادامه ضمن خیر مقدم و خوش امد گویی ویژه به معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اشاراتی به توانمندیهای شهرستان در بعد باغداری، صنعتی ،معدنی و گردشگری هم داشت و اظهار نمود علارغم این استعدادها و توانمندیها شهرستان نی ریز با مشکلاتی در خصوص واحدهای صنعتی معدنی مواجه است که امیدواریم با حضور جناب اقای مهندس رحمانی معاون استاندار و تاکیدات جنا ب اقای استاندار بخشی از مشکلات در این سفر بررسی و مرتفع گردد

وی در ادامه اظهار داشت :معاون استاندار در روز جاری از برخی از این واحدها بازدید و انشاءا... مسائل و موانع تولید در جلسه کارگروه رفع موانع تولیدی عصر امروز بررسی و پیگیری خواهد شد .

در ادامه آیت ا... فقیه نماینده منتخب مردم استان فارس درمجلس خبرگان با برشمردن مشکلات ودر پی خشک شدن دریاچه بختگان و سایر مناطق، شور و تلخ شدن آبها ، خواهان توجه بیشتر مسئولین به شهرستان نی ریز شد و افزود: لازم است کارخانه سیمان و فولاد هر چه سریعتر راه اندازی شود تا حداقل تعدادی از جوانان مشغول به کار شوند چرا که بحث کشاورزی با وجود خشکسالی چندین ساله رونق چندانی ندارد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، نیز گفت: ما بایدتصمیماتی که بتواند بهترین آثار را برای شهرستان به همراه داشته باشد و نقش محرک برای پیشبرد امور شهرستان داشته باشد را اتخاذ کنیم و از فضای پس از برجام در جهت توسعه و حمایت از بخش خصوصی استفاده نمائیم چرا که بدون مشارکت فعال بخش خصوصی هیچگاه توسعه محقق نخواهد شد لذا باید از این فضا در شهرستان نهایت استفاده صورت پذیرد.

رحمانیان افزود: باید تلاش کنیم و از سرمایه گذاران حمایت کنیم چه سرمایه گذارهای داخلی ،چه سرمایه گذاران بین المللی باشد و نباید فرصت را از دست بدهیم. در شهرستان پی گیری های لازم انجام شود و هر جا نیاز به کارگروه جذب سرمایه باشد ما در خدمت شما هستیم.

وی در زمینه پروژه فولاد و سیمان خاکستری هم گفت: باید دست به دست هم دهیم تا در چارچوب برنامه زمان بندی که پیش بینی شده است این پروژه ها به نتیجه برسد چون واقعا پروژه های تاثیرگذاری هستند.

رحمانیان در خصوص ظرفیت منابع شهرستان گفت: بر اساس گزارش رسیده حدود 106 تا 110 میلیون تن ذخیره قطعی این منابع است قطعا ذخیره احتمالیش به مراتب بیشتر است که انشاا... با برنامه ریزی که انجام خواهیم داد از این ظرفیت ها به نحو احسن بهره ببریم. همچنین بحث جاذبه های گردشگری شهرستان که در کنار جاذبه های گردشگری استان باید به جد به آن رسیدگی شود و جاذبه هایی که هنوز شناسایی نشده اند باید با برنامه ریزی مناسب شناسایی شوند چرا که جاذبه های گردشگری ارزش افزوده بسیاری به همراه دارد.

وی در پایان با اشاره به بحث سد چشمه عاشق گفت: با استفاده از ظرفیت آن می توانیم بخشی از مشکلات کمبود آب را برطرف کنیم و از برنامه هایی است که می تواند در فرایند توسعه شهرستان موثر باشد


آخرین اخبار اجتماعی

آخرین اخبار فرهنگی

آخرین اخبار بهداشت و سلامت


نشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است .
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .