آخرین مطالب

افتتاح 96 تخت ویژه بیمارستانی در استان فارس

شهرهای نی‌ریز و ممسنی، دیگر شهرهای فارس هستند که با آغاز به کار تخت‌های باقی‌مانده، از تخت‌های ویژه این برنامه، بهره‌مند ‌می‌شوند.

 

 

قائم‌مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در آیین آغاز به کار تخت‌های جدید بیمارستانی، اظهار داشت: در راستای طرح تحول نظام سلامت و با توجه به کمبود تخت‌های ویژه بزرگ‌سالان، کودکان و نوزادان در بخش درمان کشور و این استان، طرحی با عنوان گسترش تخت‌های ویژه، در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت و امروز یک‌هزار و 714 تخت همزمان در سراسر کشور، در 50 دانشگاه علوم پزشکی و 200 بیمارستان افتتاح شد.

سید محمدکاظم تدین افزود: سهم استان فارس، 145 تخت ویژه بود که امروز 96 مورد افتتاح شد و تعداد باقی‌مانده، به‌زودی آغاز به کار می‌کند.

وی افزوده شدن این تخت‌ها را توأم با رشد 28 درصدی در استان فارس برشمرد و اضافه کرد: امروز با افتتاح یک‌هزار و 714 تخت ویژه، در مدت یک سال، حدود هشت برابر گسترش تخت‌ها را شاهد هستیم که این گسترش در شیراز و 10 شهر این استان انجام می‌شود.

تدین ادامه داد: به دلیل اعزام بیماران از سراسر این استان به شیراز، ضریب اشغال تخت‌های ویژه به حدود 100 رسیده که با این اقدام، گام مؤثری در راستای توسعه خدمت‌رسانی به دیگر شهرهای فارس، برداشته می‌شود.

قائم‌مقام معاون درمان این دانشگاه یادآور شد: با افزوده شدن تخت‌های ویژه امروز، تعداد تخت‌های ویژه در بیمارستان‌های فارس، به 460 عدد می‌رسد.

بیمارستان حافظ، از امروز با 33 تخت ویژه نوزادان خدمت‌رسانی می‌کند

رئیس بیمارستان حافظ شیراز نیز در حاشیه برپایی آیین افتتاح همزمان یک‌هزار و 714 تخت ویژه بیمارستانی در کشور، گفت: حاملگی‌های پرخطر در سطح استان فارس به بیمارستان حافظ اعزام می‌شوند و از آنجا ‌که به دنبال حاملگی‌های پرخطر، نوزادانی داریم که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند، بیمارستان حافظ مراقبت‌های ویژه نوزادان را انجام می‌دهد.

سید مستجاب رضوی افزود: بیمارستان حافظ شیراز، دارای 18 تخت ویژه نوزادان بوده که ضریب اشغال تخت‌ها بالای 100 درصد است و امروز با اضافه شدن 15 تخت ویژه به مجموعه بیمارستان، با 33 تخت ویژه، به نوزادان نیازمند، خدمت‌رسانی می‌شود.

این فوق‌تخصص نوزادان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به اینکه سه بیمارستان حافظ، حضرت زینب (س) و نمازی، مرکز سطح سوم خدمات نوزادان هستند، اضافه کرد: افتتاح تخت‌های جدید سبب می‌شود پوشش مناسبی برای خدمت‌رسانی به نوزادان بدحال و اعزام نوزادان از سراسر این استان به این بیمارستان ایجاد شود.

به گزارش فارس، در برنامه امروز، تخت‌های ویژه ICU، NICU (تخت ویژه نوزادان) و PICU تخت ویژه اطفال در بیمارستان‌های نمازی، حافظ، امیر، بیمارستان حضرت ولی‌عصر (عج) اقلید، شهید مطهری مرودشت، امام حسن مجتبی (ع) داراب، حضرت قائم (عج) فیروزآباد، حضرت ولی‌عصر (عج) کازرون و حضرت ولی‌عصر (عج) لامرد به بهره‌برداری رسید.

شهرهای نی‌ریز و ممسنی، دیگر شهرهای فارس هستند که با آغاز به کار تخت‌های باقی‌مانده، از تخت‌های ویژه این برنامه، بهره‌مند ‌می‌شوند.

 


آخرین اخبار اجتماعی

آخرین اخبار فرهنگی

آخرین اخبار بهداشت و سلامت


نشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است .
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .