آخرین مطالب

محبوبترین های اجتماعی

هفته درختکاری هفته صلح و دوستی با طبیعت است

همزمان با هفته منابع طبیعی، زنگ نمادین آغاز هفته منابع طبیعی و درختکاری با حضور امیری فرماندار ومسئولان شهرستان نی ریزدر دبیرستان پسرانه شهید دستغیب نی ریز نواخته شد.

 

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری شهرستان نی ریز ، امیری در این مراسم ضمن تاکید بر حفظ منابع طبیعی گفت : انچه مسلم است ما در برابر نسلهای اینده در برابر طبیعت و محیط زیست مسئولیم و باید ازاین سرمایه های خدادادی به خوبی محافظت نمائیم.

وی با اشاره به اینکه در دین اسلام امده است امانتداری جزء خصلتهای نیکو وحسنه انسانی است گفت:

نگهداری از طبیعت و حفظ محیط زیست نیزنوعی امانتداری است که بایدازمنابع و نعمات محافظت بشود تا این امانت را به  نسلهای اینده بسپاریم.

وی با اشاره به تغییرات آب و هوایی و خشکسالیهایی که در چند سال گذشته اتفاق افتاده تصریح کرد: دخالتهای بیش از حد انسان در طبیعت موجب عدم تعادل در طبیعت و در نتیجه برهم زدن نظم اکوسیستم گردیده است که متاسفانه نمونه ان  آسیب رساندن به لایه اوزون وگرم شدن هوا، و همچنین خشک شدن دریاچه ها وتالابها است.

فرماندار نی ریز یکی از راههای مهم پیش گیری از تخریب منابع طبیعی و محیط زیست  را حفظ درختان ، درختکاری و تکثیر گیاهان نام برد  و تصریح کرد: هفته درختکاری یک فرصت مناسبی است برای احیاء دوباره طبیعت و درواقع دوستی وصلح با طبیعت می باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر به سه عنصر آب ،خاک و هوا بی توجهی شود زندگی برای همه انسانها دچار مشکل می شود.

امیری با بیان اینکه : در ارتباط با حفاظت از منابع طبیعی باید  فرهنگ سازی رادر واقع از فرزندانمان شروع کنیم خطاب به دانش آموزان  گفت: شما پیام آور دوستی با طبیعت باشید و اهمیت حفظ و حراست از طبیعت را به خانواده و جامعه منتقل نمایید.

گفتنی است زنگ نمادین آغاز هفته منابع طبیعی نیز به دست امیری فرماندارشهرستان نی ریز و در میان تشویق دانش‏ آموزان شرکت‌کننده در مراسم نواخته شد وسپس دانش‏آموزان با اجرای برنامه‏ های متنوعی نظیر قرائت شعر و مقاله فرارسیدن هفته منابع طبیعی را گرامی داشتند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم مسئولین و دانش‏آموزان در حرکتی نمادین  نسبت به کاشت تعدادی اصله نهال درمحوطه مدرسه شهید دستغیب اقدام نمودند.


آخرین اخبار اجتماعی

آخرین اخبار فرهنگی

آخرین اخبار بهداشت و سلامت


نشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است .
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .